Protez Vurması

Protez Vurması hakkında tanımlayıcı bilgiler


Ağız içinde oluşan yaralardan biriside protez tadevisi gören hastalarda meydana gelen "protez vurması" dır. Özellikle Tam Protez tedavisinde uygulanana geçici protezlerde hasta proteze uyum sağlamakta güçlük çeker ve ağız içindeki çeşitli bölgelerde vuruklar meydana gelebilir. Bunun yanında geçisi protez uygulamasından sonra takılmaya başlayan protezlerde de uyum sorunları yaşanmakta ve hastaların ağızlarında vuruklar oluşabilmektedir.

Protefix Yara ve Koruma Jeli'nin protez vurmalarında iyileştirme etkisi İstanbul Üniversitesi, Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı tarafından yapılan testlerle kanıtlanmıştır.
Diş Teli Vurması


Ortodontik tel, ya da halk arasındaki adıyla `diş teli`; dişleri, çene kapanış bozukluklarını düzeltmek, diş boşlukların kapatılması, diş ve dudakları düzgün hizalamak için kullanılır. Bu tedavi sırasında hastalar diş teline uyum sağlamakta güçlük çekebilir ver ağız içinde yaralar meydana gelebilir.

Oluşturulma Tarihi : 20.08.2010 06:16:36

Etiketler :

takma diş, takma diş vurması, üçüncü diş, protez, ortodontik aparey, ağız teli, travma, geçici protez, ağız içi protez, protez vuruğu, total protez, total protez vuruğu, damak, protez stomatiti, palyalif tedavi

Bu Sayfayı Paylaşın

               Sizi Arayalım

  •  
  •  

İstatistikler

  •  Toplam Ziyaret : 326752
  •  Tekil Ziyaret (Bugün) : 57
  •  Sayfa Gösterimi (Bugün) : 65
  •  Aktif Ziyaretçi : 3

Diğer Ürünlerimiz